Hakkımızda

   

 Tatil köyümüz, 25 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olup 44 dubleks daire, 32 apart daire, 12 adet standart oda , 6 adet ahşap oda ve 6 adet suit odadan oluşmaktadır. Toplam yatak kapasitemiz 300 kişiliktir. 25 dönüm arazinin 7 dönümü binalardan diğer alanlar ise tamamen yeşillendirilmiş ve ağaçlandırılmış olarak yapılandırılmıştır.

     Tesisimiz, Mersin'de tatil köyü konseptine sahip,kendinizi doğallığın ve yeşilin tonlarının içinde bulacağınız şekilde düzenlenmiştir.2 adet otel bloğumuzun önünde yüzme havuzu ve basketbol/voleybol sahası mevcuttur.Açık büfe servisimizin açıldığı kapalı ve açık restaurant, çocuklu misafirlerimiz için oyun alanı ve çocuk parkı,akşamları kapalı salonumuzda canlı müziğimiz ve kitapsever bir tesis olarak geniş kitaplığımızla beraber okuma salonumuzdan faydalanabilirsiniz.İnce kumuyla temiz ve kalabalık olmayan plajımızda kendimize ait,sadece misafirlerimizin kullanması için şezlong ve şemsiyelerimiz vardır.

     Tesisimiz Adana Havaalanına 150 Km, Mersin'e 75 km, Silifke ve Kızkalesi’ne 20 km uzaklıkta olup Silifke’ye bağlı Arkum mahallesindedir.Ülkemizde doğal koruma altına alınmış bölgelerden Göksu Deltası alanı içerisindedir. Göksu Deltası dünyada ülkemizin de altına imza attığı Ramsar sözleşmesi ile korunan ve Kuş Cennetinin de içinde bulunduğu koruma bölgesi içerisindedir.Koruma altına alınan bölgede göçmen kuşlar, nesli tükenmekte olan bitki ve kuş türü yaşamaktadır. Ayrıca Caretta Carettaların üreme alanıdır. Bundan dolayı bu bölgede yapılaşma genellikle denize 300 ila 700 metre mesafede imarlandırılmıştır. Tesisimiz Göksu Deltası ve Kuş Cennetine 5 km mesafededir.Atakent (Susanoğlu) Taşucu arasındaki kumsalın uzunluğu yaklaşık 26 km'dir. Bu mesafede bulunan sahil tamamen ince kumdur ve 50 ila 80 metre genişliğe sahiptir. İnsan boyunu aşmadan denizin içerisine doğru yaklaşık 50 metre yürüyebiliyorsunuz. Tesisimiz 26 km olan bu kumsalın tam ortasındadır.